Yatılı Bebek Bakıcısı Bulma Sitesi

Anne babaların, yatılı bebek bakıcısı ihtiyacı doğar doğmaz, akıllara gelen ilk çözümlerinden biri, yatılı bebek bakıcısı bulma sitesi araştırmaktır. Yatılı bebek bakıcısı arayan aileler, bu işi profesyonelce yapan bakıcı danışmanlık şirketleri arasından, iyi bir hizmet alacakları, güvenilir ve sektörde uzun yıllardır hizmet veren, ajans tercih ederler. Bu şekilde bebek bakıcısı bulmak, işveren ve çalışan ilişkisini profesyonelce yönetmek konusunda, çok daha işlevsel olacaktır. Bu haftaki yazımızda, yatılı bebek bakıcısı arıyorum diyen ihtiyaç sahiplerine yol gösterecek tavsiyelerde bulunmak istiyoruz.

Yatılı bebek bakıcısı bulmak için yapılması gerekenler;

Günümüzün sunduğu en büyük kolaylık, internet ortamında araştırma yapmaktır. İnternette, eve bebek bakıcısı, eve çocuk bakıcısı hizmeti veren birçok şirketi bulabilirsiniz. Bu şirketler arasında, ilk dikkat edeceğiniz nokta, İşkur’a bağlı bakıcı danışmanlık firması olmasıdır. Bu, kanunlara uygun şekilde sektörde olan, bebek bakıcısı ajansı olduğu anlamına gelir. Sonraki adım, sektörde kaç yıldır oldukları ve çalışma şekilleridir. Bütün bu bilgileri aldığınız ve sizinle iletişime geçen firma yetkilisi, sizi detaylı dinlemeli ve doğru yönlendirmelidir. Çünkü sizden alacağı bilgiler, sizi doğru adayla eşleştirmesi için kılavuz olacaktır. Sonrasında, size sunacağı adaydan, sizi ne kadar dinlediğini ve anladığını da görmüş olacaksınız.

Yatılı Bebek Bakıcısı Bulma Sitesi

Yatılı Bebek Bakıcısı Bulma Sitesi

Önemli uyarı!!!

Bebeğiniz var, evde çalışacak bebek bakıcısı arıyorsunuz. Bebek bakıcısı şirketi size, daha önce çocuklu evde çalışmamış aday sunuyor ise, bunu kabul etmemelisiniz. Çünkü, çalışan anne olmasanız dahi, mutlaka çocuğunuzun bakımında da, bazı desteklerde bulunmasını isteyeceksiniz. Ayrıca daha önce yaşlı bakımı veya hasta bakımı yapmış kişi, anne olmuş olsa dahi, bebek bakıcısı olarak çalışamaz. Her bakıcı, kendi branşında işe yerleştirilmelidir.

Yabancı yatılı bebek bakıcısı arıyorsanız!

Mutlaka oturma izinli yatılı bebek bakıcısı işe almalısınız. Ayrıca, nerede ve kiminle yaşıyor gibi, özel hayatının düzeninden emin olup, minimum 2-3 sene çalışmış, referansını verebilen bir yatılı bebek bakıcısı olmalıdır. Referansı ile ilgili, numaralarını kaybettim, ulaşamıyorum, taşınmışlar gibi hikayelere inanmamalı, referansı yurtdışına dahi taşınmış olsalar bile, iletişim kurabileceğinizi bilerek, referans istemelisiniz. Yatılı bebek bakıcısını tanıdıkla bulmuş olmanız fark etmez, referansla görüşmeden işe almamanızı tavsiye ederiz. Referans bebek bakıcısının aynasıdır. Bebek bakıcısının güvenilir olması, becerikli olması ve kişisel yapısı ile ilgili tüm detayları referanstan öğrenirseniz, daha emin adımlarla ilerlemiş olursunuz.

 

Yatılı bebek bakıcısı ile uzun vadeli çalışabilmek için yapılması gerekenler;

 

Yatılı bebek bakıcısı için, işleri bitince, dinlenebileceği ve kendine ayırdığı zamanlar için, ayrı odası olması şarttır. Bebekle aynı odada, evin, salonu, çalışma veya oturma odasında kalması, uzun vadede sorun yaratacaktır.

Yatılı bebek bakıcısının seyahat engeli olmamalıdır. Özellikle yazın yazlığa gitme durumunuz varsa, süresini ve şartlarını belirtmelisiniz.

Yatılı bebek bakıcısının izin günü veya günlerini, gereken esneklikleri, en baştan en ince ayrıntısı ile konuşup anlaşmalısınız.

-Evinizde evcil hayvan yada hayvanlarınız varsa, veya daha sonra hayvan sahiplenecekseniz, bu konuda, korku- alerji gibi sorunların olmamasına dikkat etmelisiniz.

Yatılı bebek bakıcısından, bebek bakımı dışında, beklediğiniz ev işlerini detaylı konuşmalı ve hangi sorumlulukları alıp alamayacağı konusunda anlaşmalısınız.

Yatılı bebek bakıcısı için, evde kamera sistemi kullanıyorsanız, veya kullanmak niyetiniz varsa, yatılı bebek bakıcısı mülakat görüşmesinde bunu belirtmelisiniz. Yatılı bebek bakıcısının, kendi kaldığı şahsi odasına kamera konulmamalıdır.

 

Yatılı bebek bakıcısı bulma sitesi araştırarak diyerek yolda, size her konuda kılavuz olacak, her konuda doğru yönlendirip, beklentilerinize uygun aday ile sizleri eşleştirebilecek, yatılı bakıcı danışmanlık firması ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Daha fazla bilgi almak ve sizinle çalışmak istiyoruz diyorsanız, bizi arayın.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

Güldan Şahbaz-10.12.2021

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşmak için;
Yorum Yapılmamış

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.

Tüm Bebek Bakıcısı Branşları Arasında İhtiyacınız Olan Bakıcıyı Hemen Bulun!
error:
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?