Yabancı Bakıcı İşe Alım Süreci

Yabancı bakıcı ajansları sayısı, artan talep karşısında hızla büyüyen sektör haline gelmiş ve ihtiyaçları karşılamak için sayıları oldukça artmıştır. Özellikle İstanbul’da yüzlerce yabancı bakıcı hizmetleri ofisi faaliyet göstermektedir. Bu haftaki makalemizde, kurumsal ve yasalara uygun yabancı bakıcı şirketleri ile merdiven altı güven vermeyen yabancı bakıcı ajansları arasındaki farkları anlatarak, yabancı bakıcı işe alım süreci konusunu kaleme aldık.

Güvenilir Bakıcı Ajans Nasıl Seçilir?

Aileler için bebeklerini, yaşlılarını veya hastalarını emanet edebilecekleri, güvenilir ve deneyimli yabancı bakıcılar bulmak önemlidir. Bu noktada yabancı bakıcı ajansları, uygun adayları bulmanız konusunda size köprü görevini üstlenir. Ancak, doğru bir yabancı bakıcı ajansını seçmek, aileler için önemli bir adımdır. Çünkü bakıcı hizmetleri şirketi, titizlikle bulduğu adayın tüm kontrollerini yaparak hareket etmeli ve size doğru adayı suna bilmelidir. Bir yabancı bakıcı ajansı seçerken, yasal ve mevzuatlara uygun olduğunu anlamak için, ajansın ilgili kurumlar tarafından lisanslandırıldığını ve gereken yetkilere sahip olduğunu doğrulayın. Bu, ajansın belirli standartları karşılamak için gereken yükümlülükleri yerine getirdiğini gösterir. Yabancı bakıcı ajansının ne kadar süredir faaliyette olduğunu araştırın. Uzun süreli deneyime sahip ajanslar genellikle daha iyi hizmet sunarlar. Ayrıca, ajansın daha önce işbirliği yaptığı müşterilerin referanslarını web sayfalarındaki çevrimiçi incelemeleri kontrol ederek ulaşabilirsiniz.

Bakıcı işe alma süreci;

Yabancı bakıcı ajansı ile iletişimde olduğunuz insan kaynakları uzmanıyla detaylı konuşmanız çok önemlidir. İstediğiniz kriterleri açıkça anlatımlı ve önceliklerinizi belirlemelisiniz. Deneyimli insan kaynakları uzmanı, sizi doğru yönlendirmeli ve olası tüm riskleri düşünmenizi sağlamalıdır. Bebek bakıcı ajansı, yabancı bakıcıları seçerken ne tür bir süreç izlediğini, mülakatları yaparken ki referans notlarını öğrenebilirsiniz. Güvenilir yabancı bakıcı ajansları, yabancı bakıcıların geçmiş deneyimlerini, eğitimlerini ve referanslarını dikkate alan titiz bir seçim süreci uygularlar. Ayrıca, yabancı bakıcı adaylarıyla mülakatlar yaparlar ve arka plan güvenlik kontrollerini gerçekleştirirler. Bebek bakıcı ajansı, adayların geçmişini araştırmak ve aile hayatlarını size aktarmak zorundadırlar. Güvenlik arka plan kontrolleri, profesyonel bakıcı olup olmadığını, adayın geçmiş suç kayıtlarının olup olmadığını, referanslarını ve eğitimini doğrulamak için önemli bir adımdır.

Yabancı bakıcı işe alım süreci

Yabancı bakıcı ile uyum!

Güvenilir bir ajans, ailelerin ihtiyaçlarına uygun yabancı bakıcı adayları sunar. Ajansın sizin gereksinimlere uygun profiller sunup sunmadığını çok önemlidir. Bir yabancı bakıcı, geçmiş iş tecrübelerinde, beklentiye en yakın şekilde hizmet vermiş olmalıdır. Ayrıca bebek yabancı bakıcısı, aile yapınıza, kimyanıza, yaşam şekli ve kültürünüze uygun bir yabancı bakıcı olmalıdır. Bu eşleştirmeyi ancak uzman bir yabancı bakıcı hizmetleri insan kaynakları yapabilir. Ajansın iletişim kanallarının açık olduğundan ve size yardımcı olmak için hızlıca yanıt verildiğinden her zaman emin olun. İhtiyaç duyduğunuzda destek alabileceğiniz bir ajans seçmek önemlidir. Hizmetin devamı, kurumsal bir profesyonellik içerir.

Ücretlendirme ve Sözleşme Detayları:

Ajansın aday çalışma, görüştürme ve işe başlatma süreçlerini en başta sormalısınız. Her kurumsal ajansın kendine ait sözleşme koşulları vardır. En baştan çalışma şekli ve sözleşme detaylarını öğrenmeniz çok önemlidir. Bu konularda karşılıklı anlaşarak bu yola girilmelidir. Sözleşmede, alacağı hizmet bedeli ve hizmetin devamındaki süreç açıkça belirtilmelidir. Yabancı bakıcı ile hangi çerçevede anlaştığınız, yatılı yabancı bakıcı ile farklı, gündüzlü yabancı bakıcı ile farklıdır. Bu noktada, çalışma saatleri, izinler ve esneklikler açıkça yazılmalıdır. Yabancı bakıcı maaşları, yabancı bakıcının özelliklerine göre değişeceği için, yabancı bakıcı ile anlaştığınız fiyatta belirlenmelidir.

 

Avrupa Yakası Yabancı bakıcı semtlerimiz ise;

 

Yabancı bakıcı Levent

Yabancı bakıcı Sarıyer

Yabancı bakıcı Tarabya

Yabancı bakıcı Etiler

Yabancı bakıcı Ulus

Yabancı bakıcı İstinye

Yabancı bakıcı Zekeriyaköy

Yabancı bakıcı Yeniköy

Yabancı bakıcı Şişli

Yabancı bakıcı Beşiktaş

Yabancı bakıcı Taksim

Yabancı bakıcı Beyoğlu

Yabancı bakıcı Kağıthane

Yabancı bakıcı Kemerburgaz

Yabancı bakıcı Eyüp

Yabancı bakıcı Göktürk

Yabancı bakıcı Gaziosmanpaşa

Yabancı bakıcı Fatih

Yabancı bakıcı Merter

Yabancı bakıcı Zeytinburnu

Yabancı bakıcı Bakırköy

Yabancı bakıcı Ataköy

Yabancı bakıcı Yenibosna

Yabancı bakıcı Halkalı

Yabancı bakıcı Küçükçekmece

Yabancı bakıcı Florya

Yabancı bakıcı Yeşilköy

Yabancı bakıcı Yeşilyurt

Yabancı bakıcı Bahçelievler

Yabancı bakıcı Avcılar

Yabancı bakıcı Beylikdüzü

Yabancı bakıcı Büyükçekmece

Yabancı bakıcı Silivri

Yabancı bakıcı Ortaköy

Yabancı bakıcı Bebek

Yabancı bakıcı Baltalimanı

Yabancı bakıcı Nişantaşı

 

Bu haftaki makalemizde, yabancı bakıcı işe alım süreci konusunu işledik. Güvenilir yabancı bakıcı ajansını seçerken dikkatli bir araştırma yapmak, referansları değerlendirmek ve ihtiyaçlarınıza uygun bir yabancı bakıcı profili sunan bir bebek yabancı bakıcısı ajansı seçmek önemlidir. Evime güvenilir yabancı bakıcı arıyorum diyorsanız, bizi arayın.

 

Berkay Hizmetleri İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

Güldan Şahbaz – 11.10.2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşmak için;
Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yorum Yapılmamış

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.

Tüm Bebek Bakıcısı Branşları Arasında İhtiyacınız Olan Bakıcıyı Hemen Bulun!
error:
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?