Evime gündüzlü bakıcı arıyorum

Gündüzlü bakıcı aramak ve doğru adayı bulmak, titizlikle yapılması gereken bir süreçtir. Bu süreci kolaylaştıracak ilk adım, ihtiyaçlarınızı net bir şekilde belirlemektir. Bebek bakıcıya, beklentilerinizi, yapacağı görevleri ve istediğiniz beceri ve deneyimleri açıkça ifade etmelisiniz. Özellikle çalışan anne babalar, bebekleri kreş dönemine gelene kadar, beraber çalışabilecekleri, güvenilir ve referanslı evime gündüzlü bakıcı arıyorum der. Bu haftaki yazımızda, gündüzlü bakıcı nasıl ve ne şekilde çalışır, ailelerin gündüzlü bakıcıdan beklentileri nelerdir? bilgiler paylaşacağız.

Bakıcı Adayları ile Mülakatlar ve Değerlendirmeler:

Başvuran adaylarla mülakatlar yaparak, onların deneyimlerini, referanslarını ve kişisel uyumlarını değerlendirin. Sorularınızı hazırlayın ve adayları dikkatlice dinleyin. Gündüzlü bakıcı adayının geçmişini araştırmak için arka plan kontrolü yapın. Aile yapısı, eğitimi, ikameti, hedefleri, sorumluluklarını çözümleyin. Referanslarını teyit edin ve evde bakıcı kamera sistemi gibi gerekli güvenlik önlemlerini alın.

Maaş ve Koşullar: Bebek bakıcıyla maaş, çalışma saatleri, izinler ve diğer koşulları açıkça belirleyin. İş sözleşmesini yazılı olarak hazırlayın ve her iki tarafın da anlaşmasını sağlayın. Evdeki bakıcı en baştan açık ve sağlıklı bir iletişim kurun. İhtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi zaman zaman gözden geçirin ve bakıcıdan da geri bildirim alın. Gündüzlü bir bakıcı aramak, titizlik gerektiren bir süreç olabilir. Sabır ve özverili olmak çok önemlidir.

Evdeki gündüzlü bakıcının başlıca görevleri;

 

Bakıcı, bebeğin güvenliği ve sağlığına öncelik vermelidir. Bebeğin tehlikeli nesnelerden uzak tutulması, düşmeleri önlemek ve evdeki güvenlik önlemlerine dikkat etmek önemlidir.

Bakıcı, el hijyenine özen göstermeli ve bebekle temas öncesinde ellerini yıkamalıdır. Bebeğin bezini değiştirirken, yemek hazırlarken ve beslerken hijyene özellikle dikkat etmelidir.

Bakıcı, bebeğin öğün saatlerine ve beslenme rutinine dikkat etmelidir. Bebek için uygun ve sağlıklı besinler hazırlamalı ve beslenme saatlerinde düzenli olmalıdır.

Bakıcı, bebeğin uyku düzenine dikkat etmeli ve düzenli uyku saatleri oluşturmalıdır.

Bakıcı, bebeğin gelişimi için uygun oyun ve etkinlikler planlama yaparak, bebeğin zihinsel ve fiziksel gelişimine destek olmalıdır.

 

Gündüzlü bakıcı ne gibi özelliklere sahip olmalıdır?

 

 En başta dürüst olmalıdır. Asla yalan söylemeyen ve sorumluluk sahibi bir insan olmalıdır. Bakıcının sadece anne olması, bakıcılık yapması için yeterli değildir. Daha önce yakınlık derecesi olmadan, profesyonel olarak, en az bir bebek bakımı referansına sahip olması gerekiyor. Herhangi bir fiziksel veya ruhsal bir rahatsızlığı kesinlikle olmamalıdır. Sigara kullanmamalıdır. Bebeğe rol model olacak olumlu davranışlara sahip olmalıdır. İletişime açık, saygılı, uyumlu ve iyi niyetli olmalıdır. Evdeki gündüzlü bakıcı, gerekirse işvereni ile beraber seyahate çıkabilmelidir. Çalışan annelerde, annenin geç geldiği ve seyahatte olduğu dönemlerde, gecede bebeğin bakımında sorumluluk alır.

 

Gündüzlü bebek bakıcı bebekle nasıl vakit geçirir?

 

Bakıcının sabahtan akşama kadar günü programlıdır diyebiliriz. Yemek saati, uyku saati, park saati ve evde aktivite oyun saati gibi…Bebeğin ayına ve yaşına göre bu program içeriğindeki ihtiyaçlar da değişir. Mesela, 8 – 9 aylık bir bebekle oynanan oyunlarla, 2,5 – 3 yaşındaki çocuğun oyunları farklıdır. Bu oyun ve aktivitelerde, bebeğin anne babası da, bebek bakıcıyı materyal ve kitap gibi konularda desteklemelidir. Uzmanlar, bebeğin tv ve tabletten uzak durmaları konusunda uyarmaktadır. Bu konuda ebeveynlerde aşırıya kaçmadan tedbirli davranmalıdır. Ayrıca, anne baba olarak gün içinde bebeğiniz merak edebilir ve neler yapıyor izlemek için kamera sistemi yaptırabilirsiniz. Bu şekilde hem bir güvenlik önlemi almış olursunuz hem de bebeğin günlük rutinlerini düzenli olarak takip edebilirsiniz.

 

Avrupa Yakası Evime gündüzlü bakıcı semtleri;

 

Evime gündüzlü bakıcı Levent

Evime gündüzlü bakıcı Sarıyer

Evime gündüzlü bakıcı Tarabya

Evime gündüzlü bakıcı Etiler

Evime gündüzlü bakıcı Ulus

Evime gündüzlü bakıcı İstinye

Evime gündüzlü bakıcı Zekeriyaköy

Evime gündüzlü bakıcı Yeniköy

Evime gündüzlü bakıcı Şişli

Evime gündüzlü bakıcı Beşiktaş

Evime gündüzlü bakıcı Taksim

Evime gündüzlü bakıcı Beyoğlu

Evime gündüzlü bakıcı Kâğıthane

Evime gündüzlü bakıcı Kemerburgaz

Evime gündüzlü bakıcı Eyüp

Evime gündüzlü bakıcı Göktürk

Evime gündüzlü bakıcı Gaziosmanpaşa

Evime gündüzlü bakıcı Fatih

Evime gündüzlü bakıcı Merter

Evime gündüzlü bakıcı Zeytinburnu

Evime gündüzlü bakıcı Bakırköy

Evime gündüzlü bakıcı Ataköy

Evime gündüzlü bakıcı Yenibosna

Evime gündüzlü bakıcı Halkalı

Evime gündüzlü bakıcı Küçükçekmece

Evime gündüzlü bakıcı Florya

Evime gündüzlü bakıcı Yeşilköy

Evime gündüzlü bakıcı Bahçelievler

Evime gündüzlü bakıcı Ortaköy

Evime gündüzlü bakıcı Nişantaşı

 

Anadolu Yakası Evime gündüzlü bakıcı semtlerimiz;

 

Evime gündüzlü bakıcı Kadıköy

Evime gündüzlü bakıcı Altunizade

Evime gündüzlü bakıcı Acıbadem

Evime gündüzlü bakıcı Erenköy

Evime gündüzlü bakıcı Kozyatağı

Evime gündüzlü bakıcı Moda

Evime gündüzlü bakıcı Göztepe

Evime gündüzlü bakıcı Fenerbahçe

Evime gündüzlü bakıcı Feneryolu

Evime gündüzlü bakıcı Ataşehir

Evime gündüzlü bakıcı Ümraniye

Evime gündüzlü bakıcı Çekmeköy

Evime gündüzlü bakıcı Sancaktepe

Evime gündüzlü bakıcı Çamlıca

Evime gündüzlü bakıcı Suadiye

Evime gündüzlü bakıcı Bostancı

Evime gündüzlü bakıcı Maltepe

Evime gündüzlü bakıcı Kartal

Evime gündüzlü bakıcı Pendik

Evime gündüzlü bakıcı Kurtköy

Evime gündüzlü bakıcı Üsküdar

Evime gündüzlü bakıcı Küçükbakkalköy

Evime gündüzlü bakıcı Beykoz

Evime gündüzlü bakıcı Kavacık

Evime gündüzlü bakıcı Kısıklı

Evime gündüzlü bakıcı Kandilli

Evime gündüzlü bakıcı Rasathane

 

Bakıcı internet sitesi yoluyla, bizlere form doldurabilir, tüm kriterlerinizi yazabilirsiniz. Ayrıca onlarca makalemizi okuyarak, uzun yıllara dayanan deneyim ve tavsiyelerimiz de okumuş olursunuz. 32 yıllık kurumsal bakıcı şirketi olarak, referanslı gündüzlü bakıcı ile aranızda köprü olmaya devam ediyoruz. Profesyonel adımlarla, güvenilir ve istikrarlı çalışacak evime gündüzlü bakıcı arıyorum diyorsanız, bizi arayın.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

Güldan Şahbaz-06.09.2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşmak için;
Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yorum Yapılmamış

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.

Tüm Bebek Bakıcısı Branşları Arasında İhtiyacınız Olan Bakıcıyı Hemen Bulun!
error:
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?