Bebeğime iyi bir bakıcı nasıl bulurum?

Doğru bir bebek bakıcısı aramak ve bu adayı bulmak, titizlikle yapılması gereken, dikkatli olunması şart bir süreçtir. Bu süreci kolaylaştıracak ilk adım, ihtiyaçlarınızı net bir şekilde belirlemektir. Bebek bakıcıya, beklentilerinizi, yapacağı görevleri ve istediğiniz beceri ve deneyimleri açıkça ifade etmelisiniz. Bu haftaki yazımızda, çalışan anneler ve ihtiyacı olan tüm aileler için, beraber çalışabilecekleri, güvenilir ve referanslı bebeğime iyi bir bakıcı nasıl bulurum? sorularına yanıtlar ve bilgiler paylaşacağız.

Doğru bakıcı ajansı ile çalışmak neden önemli?

Aileler için bebeklerini emanet edecekleri güvenilir ve deneyimli bakıcılar bulmak önemlidir. Bu noktada bakıcı danışmanlık şirketleri, uygun adayları bulmanız konusunda size köprü görevini üstlenir. Ancak, doğru bir bakıcı bulma ajansını seçmek, aileler için önemli bir adımdır. Çünkü bakıcı danışmanlık şirketi, titizlikle bulduğu adayın tüm kontrollerini yaparak hareket etmeli ve size doğru adayı suna bilmelidir. Bir kurumsal bakıcı ajansı seçerken, yasal ve mevzuatlara uygun olduğunu anlamak için, ajansın ilgili kurumlar tarafından lisanslandırıldığını ve gereken yetkilere sahip olduğunu doğrulayın. Bu, ajansın belirli standartları karşılamak için gereken yükümlülükleri yerine getirdiğini gösterir. Bebek bakıcısı firması ne kadar süredir faaliyette olduğunu araştırın. Uzun süreli deneyime sahip ajanslar genellikle daha iyi hizmet sunarlar. Ayrıca, ajansın daha önce işbirliği yaptığı müşterilerin referanslarını web sayfalarındaki çevrimiçi incelemeleri kontrol ederek ulaşabilirsiniz.

Bakıcı ile mülakat;

 

Başvuran adaylarla mülakatlar yaparak, onların deneyimlerini, referanslarını ve kişisel uyumlarını değerlendirin. Sorularınızı hazırlayın ve adayları dikkatlice dinleyin. Referanslı bebek bakıcısı adayının geçmişini araştırmak için arka plan kontrolü yapın. Aile yapısı, eğitimi, ikameti, hedefleri, sorumluluklarını çözümleyin. Referanslarını teyit edin ve evde ev bakıcı kamera sistemi gibi gerekli güvenlik önlemlerini alın.

 

Maaş ve Koşullar:

 

Bebek bakıcıyla maaş, çalışma saatleri, izinler ve diğer koşulları açıkça belirleyin. İş sözleşmesini yazılı olarak hazırlayın ve her iki tarafın da anlaşmasını sağlayın. Evdeki bakıcı en baştan açık ve sağlıklı bir iletişim kurun. İhtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi zaman zaman gözden geçirin ve bakıcıdan da geri bildirim alın. Tecrübeli bir bakıcı aramak, titizlik gerektiren bir süreç olabilir. Sabır ve özverili olmak çok önemlidir.

 

Evdeki Referanslı bebek bakıcısının başlıca görevleri;

 

Bebek bakıcısı, bebeğin güvenliği ve sağlığına öncelik vermelidir. Bebeğin tehlikeli nesnelerden uzak tutulması, düşmeleri önlemek ve evdeki güvenlik önlemlerine dikkat etmek önemlidir.

Bebek bakıcısı, el hijyenine özen göstermeli ve bebek ile temas öncesinde ellerini yıkamalıdır. Bebeğin bezini değiştirirken, yemek hazırlarken ve beslerken hijyene özellikle dikkat etmelidir.

Bakıcı, bebeğin öğün saatlerine ve beslenme rutinine dikkat etmelidir. Bebek için uygun ve sağlıklı besinler hazırlamalı ve beslenme saatlerinde düzenli olmalıdır.

Bakıcı, çocuğun uyku düzenine dikkat etmeli ve düzenli uyku saatleri oluşturmalıdır.

Bakıcı, çocuğun gelişimi için uygun oyun ve etkinlikler planlama yaparak, bebeğin zihinsel ve fiziksel gelişimine destek olmalıdır.

 

Referanslı bebek bakıcısı ne gibi özelliklere sahip olmalıdır?

 

En başta dürüst olmalıdır. Asla yalan söylemeyen ve sorumluluk sahibi bir insan olmalıdır. Bakıcının sadece anne olması, bakıcılık yapması için yeterli değildir. Daha önce yakınlık derecesi olmadan, profesyonel olarak, en az bir bebek bakımı referansına sahip olması gerekiyor. Herhangi bir fiziksel veya ruhsal bir rahatsızlığı kesinlikle olmamalıdır. Sigara kullanmamalıdır. Bebeğe rol model olacak olumlu davranışlara sahip olmalıdır. İletişime açık, saygılı, uyumlu ve iyi niyetli olmalıdır. Evdeki Referanslı bebek bakıcısı, gerekirse işvereni ile beraber seyahate çıkabilmelidir. Çalışan annelerde, annenin geç geldiği ve seyahatte olduğu dönemlerde, gecede bebeğin bakımında sorumluluk alır.

 

Bebeğime iyi bir bakıcı nasıl bulurum?

 

Tecrübeli bebek bakıcı bebekle nasıl vakit geçirir?

Bakıcının sabahtan akşama kadar günü programlıdır diyebiliriz. Yemek saati, uyku saati, park saati ve evde aktivite oyun saati gibi…Bebeğin ayına ve yaşına göre bu program içeriğindeki ihtiyaçlar da değişir. Mesela, 8 – 9 aylık bir bebekle oynanan oyunlarla, 2,5 – 3 yaşındaki çocuğun oyunları farklıdır. Bu oyun ve aktivitelerde, çocuğun anne babası da, bebek bakıcıyı materyal ve kitap gibi konularda desteklemelidir. Uzmanlar, bebeğin tv ve tabletten uzak durmaları konusunda uyarmaktadır. Bu konuda ebeveynlerde aşırıya kaçmadan tedbirli davranmalıdır. Ayrıca, anne baba olarak gün içinde bebeğiniz merak edebilir ve neler yapıyor izlemek için kamera sistemi yaptırabilirsiniz. Bu şekilde hem bir güvenlik önlemi almış olursunuz hem de bebeğin günlük rutinlerini düzenli olarak takip edebilirsiniz.

 

Avrupa Yakası Bebek bakıcısı ilanları semtleri;

 

Bebek bakıcısı ilanları Levent

Bebek bakıcısı ilanları Sarıyer

Bebek bakıcısı ilanları Tarabya

Bebek bakıcısı ilanları Etiler

Bebek bakıcısı ilanları Ulus

Bebek bakıcısı ilanları İstinye

Bebek bakıcısı ilanları Zekeriyaköy

Bebek bakıcısı ilanları Yeniköy

Bebek bakıcısı ilanları Şişli

Bebek bakıcısı ilanları Beşiktaş

Bebek bakıcısı ilanları Taksim

Bebek bakıcısı ilanları Beyoğlu

Bebek bakıcısı ilanları Kâğıthane

Bebek bakıcısı ilanları Kemerburgaz

Bebek bakıcısı ilanları Eyüp

Bebek bakıcısı ilanları Göktürk

Bebek bakıcısı ilanları Gaziosmanpaşa

Bebek bakıcısı ilanları Fatih

Bebek bakıcısı ilanları Merter

Bebek bakıcısı ilanları Zeytinburnu

Bebek bakıcısı ilanları Bakırköy

Bebek bakıcısı ilanları Ataköy

Bebek bakıcısı ilanları Yenibosna

Bebek bakıcısı ilanları Halkalı

Bebek bakıcısı ilanları Küçükçekmece

Bebek bakıcısı ilanları Florya

Bebek bakıcısı ilanları Yeşilköy

Bebek bakıcısı ilanları Bahçelievler

Bebek bakıcısı ilanları Ortaköy

Bebek bakıcısı ilanları Nişantaşı

 

Anadolu Yakası Bebek bakıcısı ilanları semtlerimiz;

 

Bebek bakıcısı ilanları Kadıköy

Bebek bakıcısı ilanları Altunizade

Bebek bakıcısı ilanları Acıbadem

Bebek bakıcısı ilanları Erenköy

Bebek bakıcısı ilanları Kozyatağı

Bebek bakıcısı ilanları Moda

Bebek bakıcısı ilanları Göztepe

Bebek bakıcısı ilanları Fenerbahçe

Bebek bakıcısı ilanları Feneryolu

Bebek bakıcısı ilanları Ataşehir

Bebek bakıcısı ilanları Ümraniye

Bebek bakıcısı ilanları Çekmeköy

Bebek bakıcısı ilanları Sancaktepe

Bebek bakıcısı ilanları Çamlıca

Bebek bakıcısı ilanları Suadiye

Bebek bakıcısı ilanları Bostancı

Bebek bakıcısı ilanları Maltepe

Bebek bakıcısı ilanları Kartal

Bebek bakıcısı ilanları Pendik

Bebek bakıcısı ilanları Kurtköy

Bebek bakıcısı ilanları Üsküdar

Bebek bakıcısı ilanları Küçükbakkalköy

Bebek bakıcısı ilanları Beykoz

Bebek bakıcısı ilanları Kavacık

Bebek bakıcısı ilanları Kısıklı

Bebek bakıcısı ilanları Kandilli

Bebek bakıcısı ilanları Rasathane

 

Bebek bakıcısı internet sitesi yoluyla, bizlere form doldurabilir, tüm kriterlerinizi yazabilirsiniz. Ayrıca onlarca makalemizi okuyarak, uzun yıllara dayanan deneyim ve tavsiyelerimiz de okumuş olursunuz. 32 yıllık kurumsal bakıcı şirketi olarak, referanslı bebek bakıcısı ile aranızda köprü olmaya devam ediyoruz. Profesyonel adımlarla, güvenilir ve istikrarlı çalışacak evime Referanslı bebek bakıcısı arıyorum, ne yapmalıyım? diyorsanız, bizi arayın.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

Güldan Şahbaz-22.09.2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşmak için;
Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yorum Yapılmamış

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.

Tüm Bebek Bakıcısı Branşları Arasında İhtiyacınız Olan Bakıcıyı Hemen Bulun!
error:
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?