Yatılı Bebek Bakıcısı Fiyatları 2021

Bebek bakıcısı ajansı olarak,  uzun yıllara dayanan bilgi ve birikimlerimiz sayesinde, referanslı ve tecrübeli yatılı bebek bakıcısı portföyüne sahibiz. 29 yıldır, İşkur izinli bakıcı danışmanlığı olarak, bebek bakıcısı danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Sizlere, yatılı bebek bakıcısı fiyatları 2021 ile ilgili, yaklaşık olarak ücret bilgileri paylaşmak istiyoruz.

 

Yatılı çalışan bebek bakıcısı fiyatları 2021

Aklınızdaki ve hedefinizdeki bebek bakıcısının, tecrübesi, eğitimi, referansı ve beklediğiniz sorumluluklar, bebek bakıcısının ücretini etkilemektedir. Yatılı bebek bakıcısının donanımı ve sahip olduğu deneyimlerinin kalitesi de, bebek bakıcısı fiyatını değiştirebilir.

Örneğin;

Bebek bakıcılığını 2 senedir yapan bir bebek bakıcısı ile, 5 senelik veya 10 senelik tecrübeye sahip bebek bakıcısı fiyatları aynı olamaz. Ayrıca, yeni doğan bebek bakımında ise, işin mahiyeti çok daha önem kazanır. Çünkü, bebeğiniz yenidoğan grubunda ise, yani 0-6 ay bebek veya 6-12 ay bebek, arasında ise, kesinlikle daha önce, bu aylardaki bebeğin bakım sorumluluğunu almış, yatılı bebek bakıcısı olmalıdır.

Şimdi sizlere tecrübeye göre, ortalama olarak, yatılı bebek bakıcısı fiyatlarını sıralayalım;

  • Tek bebekli aileler için, 2 -5 yıl arasında tecrübeye sahip bebek bakıcısı fiyatı, 4500 tl ile 5000 tl arasında değişir.
  • 2 yada 3 çocuklu olan ve aynı zamanda, bu ailede bebek sorumluluğu var ise, bu gibi daha yoğun ev hayatı olan ailelerde bebek bakıcıları fiyatları 5000 tl – 6000 tl civarında değişir. Bebek bakıcısı, bebeğin bakımı yanı sıra, diğer çocukların bakımında da aileye destek olacaktır.

Dadı fiyatlarına gelirsek;

Dadının eğitimli olması, bazı sertifikalara sahip olması, kaç yıldır bu işi yaptığı ve çalıştığı aileler gibi etkenler sizin için çok önemli ise, ücretler yine bu özelliklere göre değişmektedir. Ücret kısmını dadılar ile karşılıklı görüşürsünüz. Çünkü buradaki ek özellikler, yeni doğan dadılarının fiyatlarında farklılığa neden olabilir.

Çalışmayan bir anne iseniz;

Daha çok yatılı ev işlerinde yardımcı olacak, gerektiğinde bebeği bırakabileceğiniz, anne yardımcısı ise aradığınız hizmet, 4000 – 4500 tl civarında yatılı bakıcılarla da görüşebilirsiniz. Yine bu noktada, evinizin büyüklüğü ve kaç kişilik aile olduğunuza bağlı olarak, tecrübe ve referansa bağlı ücret artabilir. Anne yardımcılarında, bebek bakımı referansından ziyade, aynı şartlarda, bebekli ailelerde çalışmış olması yeterlidir.

Yatılı bebek bakıcısı fiyatları 2021 Tavsiyemiz!

Bebeğiniz 1 – 3 yaş arasında ise, 1 – 3 yaş arasında, bebek bakımı için, kesinlikle daha önce, bu yaş grubu bebekli bir aile de çalışmış yatılı bebek bakıcısı olmasını öneriyoruz.

Yatılı bebek bakıcısının, çocuk gelişimi mezunu bebek bakıcı veya bazı çocuk gelişimi sertifikalarına sahip olmasını isterseniz, bu ücretler değişmektedir. Bu tarz bebek bakıcıları ile fiyatları karşılıklı görüşürsünüz. Ayrıca, çocuğun özel bir durumu var ise, beklentiler ve bakıcının alacağı sorumluluk, tecrübedeki kriterleri belirler. Yatılı bebek bakıcıları, öncelik bebeğin bakımı olmak koşuluyla, ailenin ev işlerinde destek verip, yemek ve günlük toparlama işlerinden sorumlu olabilir ve bu iş tanımında daha önce çalışmış, referanslı yatılı bebek bakıcısı bayanlar olmaktadır. Referanslı yatılı bebek bakıcı fiyatları ise, 4500 tl- 5000 tl aralığında, tecrübeye göre değişmektedir.

29 yıllık bebek bakıcısı danışmanlık şirketi olarak, bilgi ve deneyimimizle, yatılı bebek bakıcısı fiyatları 2021 konusunda, detaylı bilgi almak isteyen ve bebek bakıcısı arıyorum diyen ailelerimize, bizi arayın diyoruz.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

 İnsan Kaynakları Yöneticisi

GÜLDAN ŞAHBAZ -01.04.2021

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşmak için;
Yorum Yapılmamış

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.

Tüm Bebek Bakıcısı Branşları Arasında İhtiyacınız Olan Bakıcıyı Hemen Bulun!
error:
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?