Prematüre bebek bakıcısı

Prematüre, bebeğin beklenen tarihten daha erken bir zamanda, doğduğunda kullanılan bir terimdir. Normal gebelik süresi 38 hafta ile 42 hafta arasında sürerken, gebelik 37 haftadan önce sonlanırsa, doğan bebeğe prematüre yeni doğan bebek olarak adlandırılır. Bu hafta, prematüre bebek bakıcısı arıyorum diyen anne ve babalara, yol gösteren bazı tavsiyelerde bulunmak istiyoruz.

Prematüre olarak dünyaya gelen bebekler çoğu zaman yoğun bakım desteği ile, bir süre hastanede gözetim altında tutulur. Bebeğiniz, kendi kendine nefes aldığında, vücut ısısını koruyabildiğinde, emzirme başladığında veya biberonla beslenebildiğinde, hastanede bakım sürecini tamamlamış olur. Bu durumda bebek, düzenli kilo almayla başlamasıyla, evdeki bakım süreci başlar.

Prematüre bebek bakıcısı

Bebek bakıcı ajansı olarak, prematüre bebek bakıcısı hizmeti almak isteyen ailelere, nasıl hizmet veriyoruz;

*Bebeğin en önem verilmesi gereken önceliği, hijyenik koşullarda bakılmasıdır. Prematüre bebek bakıcısı, bebeğin hijyenine dikkat eder ve sağlıklı büyümesini de sağlayacak sıkı önlemler alır. Aynı zamanda, kendi kişisel temizliği konusunda da, son derece dikkatli ve özenli davranır.

*Profesyonel bebek bakıcısı olarak, yenidoğan tecrübesi olan, iyi referansları olan, daha önceki çalıştığı ailelerinde, bebeğinin tüm temel öz bakımını üstlenmiş, tecrübeli bebek bakıcısı olmalıdır.

*Bebek bakıcısı, prematüre bebekle ilgili her konuda, bebeğin takibini yapan doktorun ve ebeveynlerin direktiflerine uyarak çalışır.

*Prematüre bebekle ilgili her türlü gelişmeyi, anne babayla paylaşır. Günlük bir ajanda tutar.

*Prematüre bebek bakmak, hem iyi bir zaman planlaması yapabilmeyi, hemde pratik olmayı gerektiren bir meslektir.

*Bebeğin banyosundan, tırnak kesimine kadar, A’dan Z’ye her türlü bakım sürecine hakimdir. Yatılı bebek bakıcısı olarak çalışan ise, gecede bebeğin bakımını üstlenir ve akabinde gündüzde bebek uyuduğunda, bakıcı da dinlenir.

*Bebeğin boy, kilo gelişimini takip eder. Bebeğin kullanması gereken ilaç veya vitamin gibi takviyeleri, doğru zamanda, doğru ölçülerde verir.

Prematüre bebek bakıcıları, ailenin ihtiyaç ve imkanlarına göre, yatılı bebek bakıcı veya gündüzlü bebek bakıcı olarak hizmet verebilir. Peki, prematüre bebek bakıcısı, hangi önemli özelliklere sahip olmalıdır?

Prematüre bebeklerin bakımını üstlenen bakıcı, sorumluluk sahibi olmalıdır. Aynı zamanda, dürüst, sakin, uyumlu, samimi ve saygılı olmalıdır. Kendi bilgi ve deneyimlerini aile ile paylaşabilmeli, doğru zamanda doğru inisiyatifler kullanabilmelidir. Örneğin; acil bir durumda size ulaşılamadığı takdirde, ulaşabileceği yakınlarınıza ulaşır. Bebeğin doktorunun aranması, ilk müdaheleyi yapması, hemen hastaneye götürmek gibi hayati konularda, soğukkanlı hareket etmelidir. Bu mesleği severek yapan bebek bakıcısı, ailenin bebek bakımı konusunda, ihtiyacı bitene kadar uzun vadeli hizmet verebilmelidir.

Profesyonel bir bebek bakıcısı, ev işlerine yardımcı gibi çalışmaz!

Bebekle ilgili tüm işlerden sorumludur. Uzun vadeli ve kaliteli bir bebek bakıcısı hizmeti alabilmek için, bilinçli ebeveynler olup, önce bebeğim demelisiniz. Ev işleri gibi konuları düşünmemeli, bebeğinizin sağlıklı ve mutlu büyümesini istemelisiniz. Bizler, 29 yıllık bebek bakıcı ajansı olarak, prematüre bebek bakıcısı arıyorum, tecrübeli ve güvenilir bir bakıcı ile çalışmak istiyorum diyen aileleri, hizmet vermek için bekliyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ – 04.01.2021

Yazımızı Paylaşmak için;
Yorum Yapılmamış

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.

Tüm Bebek Bakıcısı Branşları Arasında İhtiyacınız Olan Bakıcıyı Hemen Bulun!
error:
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?