Aileler neden kurumsal bir bebek bakıcısı ajansı ile çalışmalıdır ?

Günümüz hayat koşullarında, çalışan annelerin ve sosyal yaşayan annelerin sayısı oldukça artmıştır. Bunun sebebi, yaşantılardaki ekonomik gereksinimler ve ekonomik özgürlüklerdir. Bu sebepten ötürü, bebek bakıcısı ihtiyacı ve çalışanları sektör haline gelmiştir. Bu sektörde, birçok merdiven altı firma nedeniyle, anne babalar bebek bakıcısı hizmetini, düzgün ve güvenilir bir şekilde alamamaktadır. Bu nedenle, aileler neden kurumsal bebek bakıcısı ajansı ile çalışmalıdır? konusunu kaleme aldık.

kurumsal bebek bakıcısı ajansı

Kurumsal bebek bakıcısı ajansı ile çalışmanın ayrıcalıkları;

Kurumsal bebek bakıcısı firmasının, kurumsal bir kimliği vardır. Resmi olarak çalışır ve resmi mevzuatlara uygun hareket eder. Bu resmi mevzuatlar sayesinde, belli yasal denetimler ile kanunlara uygun hizmet verir.

Ailelerin ilk beklediği şey, bu bilmedikleri kocaman havuzda, bir bebek bakıcı danışmanlık hizmeti almak ve doğru adımlarla ilerlemektir. Çünkü, aileler özellikle ilk defa anne baba olunca, bir bebek bakıcısından neler bekleyebileceklerini yada beklememesi gerekenleri, pek ayırt edemezler. Dışardan, çevreden, eş dosttan duydukları birçok bilgi, yanlış tarafa bakmalarını sağlayabilir. Bu nedenle, bebek bakıcısı seçimini yaparken, kendi  önceliklerini belirlemeden hareket ederler. Oysa ki, her ailenin çocuk yetiştirme tarzı ve hayata bakış açısı farklıdır.

Kurumsal bebek bakıcısı şirketi, eğer bu sektörde uzun yıllardır deneyimli ise, iyi referanslara sahipse, ve gerçekten sizi anlıyorsa, işiniz daha doğru adımlarla ilerler.

Kurumsal bebek bakıcısı danışmanlık firması, sizin neden profesyonel bir destek aradığınızın bilincindedir. İstediğiniz kriterleri dinler ve sizinle istediğiniz özellikleri taşıyan referanslı bebek bakıcıları ile sizi muhatap eder. Gereksiz zaman kaybetmeden, bebek büyütme kurallarınıza uygun, tecrübeli bebek bakıcıları ile sizi bir araya getirir.

Kurumsal çalışan bir bebek bakıcısı ajansı, sizin zamanınızı boşa harcamaz. Görüştürdüğü adaylarla, profesyonel bebek bakıcıları ile çalıştığını, profesyonel bebek bakıcısı portföyüne sahip olduğunu gösterir.

-Kurumsal bebek bakıcısı firması ile çalışmakla, neyi amaçladığınızı bilir. Aslında düşünceniz şudur;, her sektörün kendine has kuralları ve uzmanları vardır. Bizde uzman kişilerle, bebeğimiz için en iyisini yapmak istiyoruz dersiniz.

“Kurumsal bir bebek bakıcısı danışmanlığı ile çalışmak isteyen ebeveynler, belli bir kültüre ve kariyere sahip, öngörüsü olan kaliteli iş verenlerdir”

Örneğin;

Hastanın doktoruna gitmesi gibi,

İngilizce öğrenmek isteyen kişinin, ingilizce bilen birinden ders alması gibi,

Evini dizayn ettirmek isteyenlerin, bir mimara gitmesi gibi,

Tabii ki burada önemi olan diğer bir hususta, hizmeti veren bebek bakıcısı danışmanlık şirketinin, işini ne kadar iyi yaptığıdır.

Bunu da en iyi şekilde anlamak için, anlattığınız kriterlerde, doğru bebek bakıcıları ile sizi bir araya getirmesinden anlayabilirsiniz.

Kurumsal bebek bakıcısı ajansının öncelikleri şunlardır;

*Güven ve referans, ayrılmaz 2 unsur

*Sorumluluk ve farkındalık sahibi olmak

*İş ahlakı ve etik kurallar çerçevesinde hareket etmek

*Can emaneti, mal emanetinin önemini bilmek

*Tecrübe ve yeterlilik analizi

*Doğru aile ile, doğru bebek bakıcılarını eleştirebilmek

*İşvereni doğru yönlendirebilmek

*İşverenin kriterlerine bağlı kalmak

Bu haftaki yazımızda, sizlere aileler neden kurumsal bir bebek bakıcısı ajansı ile çalışmalıdır ? konusunun önemini vurgulamaya çalıştık. Bebeğimiz için, güvenilir ve tecrübeli ellerden, bebek bakıcısı hizmeti almak istiyorum diyorsanız, bizi arayın.


Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi
GÜLDAN ŞAHBAZ – 10.02.2020

Güldan ŞAHBAZ

Yazar - İnsan Kaynakları Yöneticisi.
İnsan Kaynakları üzerine 22 yıldır profesyonel iş hayatının içerisinde bulunan yazarımız, halen Berkay Danışmanlık İK firması İnsan Kaynakları Yöneticisi ve Kurucu ortağıdır. Aynı zamanda iki kız çocuğu annesidir.

Yazımızı Paylaşmak için;
Yorum Yapılmamış

Bir Yorum Yaz

Referans Mektuplarımızı ve Tüm Referanslarımızı inceleyebilirsiniz.