Evdeki Bebek Bakıcım

Anne ve babalar için, evdeki bebek bakıcım demek, canımı emanet ettiğim sağ kolum demektir. İnsanlar için anne baba olmak, milattan öncesi, sonrası kadar farklı bir yaşam ve öneme sahiptir. Çünkü, anne baba olduktan sonra, önce ben değil, önce bebeğimin mutlu, sağlıklı büyümesi ve başarılı bir geleceği olması, hayatımızın hedefleri olur. Bu haftaki yazımızda ebeveynlerin, evdeki bakıcım nasıl olmalı ve bakıcım ile iyi bir şekilde nasıl çalışabilirim? sorularını yanıtlamak istiyoruz.

Evdeki bebek bakıcım

 

Evdeki bebek bakıcım nasıl olmalı?

En önemli öncelik, açık bir iletişimdir. Anne babalar, hatalı bir durum veya hoşnut olmadıkları bir gidişat gördüklerinde, bunu uzatmadan ve biriktirmeden, saygılı bir iletişimle bebek bakıcısını uyarmalıdır. Evdeki bebek bakıcısı da, bu düzeltme ve uyarıları anlayışla karşılamalı, kendince büyütüp alınganlık yapmadan, profesyonelce işini yapmalıdır. Görüldüğü üzere, karşılıklı uyum ve aynı çizgide yürüyebilmek, evdeki bebek bakıcısı ile iyi bir iletişime bağlıdır. Aynı şekilde evdeki bebek bakıcısı da, size her konuda açık olmalı ve hoşuna gitmeyen bir durumu, oturup karşılıklı konuşmayı bilmelidir.

Evdeki bebek bakısının kuralları olmalı mı? Bu kurallar ne zaman söylenmeli?

Her meslekte olduğu gibi, bebek bakıcılığı mesleğinde de, uyulması gereken kurallar vardır. Bu kurallar, en başta anlaşma şartları konuşulurken, ön görüşmelerde ebeveynler tarafından açıkça söylenmelidir.

Bu kuralların en önemlileri şunlardır;

Evdeki bebek bakıcısı sigara kullanmaz.

-Bebeğin yanında, çok acil olmadığı sürece, uzun vakitler alan telefon konuşmaları, sosyal medya gezintileri, arkadaş sohbetleri yapamaz.

-Bebeğin yanında, kadın programları, dizi v.b. televizyon izleyemez.

-Ebeveynlerin haberi olmadan, eve misafir davet edemez.

-Evden habersiz bir şekilde, bebekle beraber gezintiye, misafirliğe gidemez.

Evdeki bebek bakıcısı;

Kendi özel hayatındaki sorunları, işine ve sorumluluklarına yansıtmaz. Buna bağlı olarakta, dalgınlık, motivasyonsuzluk, sık izin istemeler, işe habersiz devamsızlıklar gibi sorunlarla çalışamaz.

-Bebeğin güvenliği her zaman her şeyin önünde ve önceliğindedir. Çalışma gün planını buna göre düzenler ve bebeğin düzenli ihtiyaçlarını sağlar.

Evdeki bebek bakıcısı;

Bebeğin ebeveynleri, aile yakınları, komşuları ve akrabaları ile,  belli bir saygı mesafesinde çalışır. Ebeveynler ve bebekle ilgili, özel ve mahrem konuları kimseyle paylaşmaz.

 

Evdeki yatılı bebek bakıcısı olsun, evdeki gündüzlü bebek bakıcısı olsun, bütün bu kurallara uyarak çalışmalıdır. Bebek bakıcı ajansı olarak, 1991 yılından bu zamana hizmet verirken, bebek bakıcısı işi arayan elemanlarımıza ve bebek bakıcısı arıyorum diyen ailelere, aynı ciddiyet ve özenle yaklaşıyoruz. Evdeki bebek bakıcım, güvenilir, referanslı ve uzun vadeli çalışabilecek, profesyonel bebek bakıcısı olsun diyorsanız, bizi arayın.

 Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları 

 İnsan Kaynakları Yöneticisi 

GÜLDAN ŞAHBAZ -19.02.2021

 

Yazımızı Paylaşmak için;
Yorum Yapılmamış

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.

Tüm Bebek Bakıcısı Branşları Arasında İhtiyacınız Olan Bakıcıyı Hemen Bulun!
error:
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?