Evdeki Bebek Bakıcım Yatılı Mı Olmalı ?

Evinde bakıcı ihtiyacı olan sevgi aileler, eve bebek bakıcısı gibi, çeşitli hizmetleri almadan evvel, evdeki bebek bakıcım yatılı mı olmalı ? veya evdeki bakıcım gündüzlü mü olmalı? diye düşünür ve en doğru kararı vermek ister.

Evdeki Bebek Bakıcım Yatılı Mı Olmalı ?

İşte tam bu noktada ihtiyaç sahipleri ne yapmalı ?

Burada, anne ve babanın çalışan olması, olayın bel kemiğidir. Sabah ve akşam mesai saatlerinin uzun olması, evde yatılı bebek bakıcısı çalışmasını zorunlu hale sokabiliyor. Çünkü, burada saatlerin çok uzun aralıklarda olması, gündüzlü bebek bakıcısının aile yaşantısı açısından sorunlar yaşamasına neden olabilir ve buda işine yansıyarak kısa vadede işten ayrılmaya yol açabilir.

Ayrıca, bebek bakıcısı çalıştıracak olan ailenin, ikametinin ters olması, toplu taşıma ve ulaşıma elverişli olmaması gibi, can alıcı etkenler de yatılı bebek bakıcısı olmasının en sağlıklısı olacağının göstergesidir.

Evdeki Bebek Bakıcım Yatılı Mı Olmalı ?

Bu önemli ayrıntılar dışında, anne ve babanın, özel ve sosyal hayatlarının olması, sürekli bir hizmet alıp rahat etmek istemeleri, evde yatılı bebek bakıcısı çalıştırma gereksinimi doğurabilir. Bir önemli nokta da, yatılı bebek bakıcılarının aldıkları maaşlar, 6 gün 24 saat hizmet verdikleri için, gündüzlü çalışan bakıcılardan daha yüksektir. Bu durumda, yatılı bebek bakıcısı çalıştırmak, birazda çalıştıracak ailenin bütçesi ile doğrudan ilgilidir.

Evdeki yatılı bebek bakıcı hizmetinin önemi;

1991 yılından beri, resmi ve yasal mevzuatlara uygun, kurumsal bebek bakıcı danışmanlığı olarak, doğru desteği vermekteyiz. Amacımız size, bebek bakıcı hizmeti vermek dışında, doğru bir bebek bakıcı danışmanlık ajansı öncülüğünde, en doğru ihtiyacınızı belirleyip, en doğru bakıcıyla eşleşmenizi sağlamak.

Ayrıca evde yatılı bebek bakıcısı çalıştırmak ile evinizi ve tüm özel hayatınızı açtığınızın farkındayız. Aklınıza ilk gelen şey, evinize aldığınız bu kişinin güvenilir ve dürüst bir insan olması olarak düşündüğünüzü biliyoruz. Bu noktada, önce canınızı, sonra evinizi emanet edeceğiniz yatılı bebek bakıcısını size sunarken, tüm endişelerinizi anlıyor ve empati yapıyoruz.

Evdeki bebek bakıcım, yatılı mı olmalı ? diyen ve eve yatılı bebek bakıcı hizmetini, çalıştığı için veya hayatını kolaylaştırmak istediği gibi, birçok sebeple isteyen aileler olabilirsiniz. Tüm bakıcı ihtiyaçlarınız için, doğru yönlendirme ve doğru hizmet için bizi hemen arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Uzmanı
Güldan ŞAHBAZ
06.05.2019

Güldan ŞAHBAZ

Yazar - İnsan Kaynakları Yöneticisi.
İnsan Kaynakları üzerine 22 yıldır profesyonel iş hayatının içerisinde bulunan yazarımız, halen Berkay Danışmanlık İK firması İnsan Kaynakları Yöneticisi ve Kurucu ortağıdır. Aynı zamanda iki kız çocuğu annesidir.

Yazımızı Paylaşmak için;
Yorum Yapılmamış

Bir Yorum Yaz

Referans Mektuplarımızı ve Tüm Referanslarımızı inceleyebilirsiniz.