Evdeki Bebek Bakıcım Gündüzlü mü Olmalı ?

Evinde bakıcı ihtiyacı olan sevgi aileler, eve bebek bakıcısı gibi, çeşitli hizmetleri almadan evvel, evdeki bakıcım yatılı mı olmalı ? veya evdeki bebek bakıcım gündüzlü mü olmalı ? diye düşünür ve en doğru kararı vermek ister.

Evdeki Bebek Bakıcım Gündüzlü mü Olmalı ?

Evdeki Bebek Bakıcım Gündüzlü mü Olmalı, Yatılı mı Olmalı kararı neden önemli ?

  • Burada, anne ve babanın çalışan olması, olayın bel kemiğidir. Sabah ve akşam mesai saatlerinin gündüzlü bakım hizmeti almaya elverişli olması gerekiyor. Ayrıca, evinizin şartlarının uygun olması çok önemlidir, yani yatılı bebek bakıcısı çalıştırmanız için, bakıcı için ayrı oda verebilmeniz şarttır.

Bakıcıya ayrı oda tahsis edecek durumunuz yoksa, evde gündüzlü bebek bakıcısı çalışmasını zorunlu hale sokabiliyor.Burada saatlerin çok uzun aralıklarda olması, gündüzlü bebek bakıcısının aile yaşantısı açısından sorunlar yaşamasına neden olabilir ve buda işine yansıyarak kısa vadede işten ayrılmaya yol açabilir.

Bu nedenle, çalışma mesaileri konusunda çok titiz davranarak, ileride sorun çıkmayacak esneklikte bir bakıcı ile anlaşma yapılmalıdır.

  • Ayrıca, bebek bakıcısı çalıştıracak olan ailenin, ikametinin bakıcının gelip gitmesi konusunda sorun olmayacak bölgelerde olması, toplu taşıma ve ulaşıma elverişli olması gibi can alıcı etkenler de gündüzlü bebek bakıcısı işe almadan evvel çok dikkat edilmesi gereken noktalardır.
  • Bu önemli ayrıntılar dışında, evde gündüzlü bebek bakıcısı çalıştırma gereksinimine girmenin bir sebebi de maddi anlamda bütçe konusudur. Yatılı bakıcıların aldıkları maaşlar,, gündüzlü çalışan bakıcılardan daha yüksektir. Bu durumda, gündüzlü bebek bakıcısı çalıştırmak, birazda çalıştıracak ailenin bütçesi ile doğrudan ilgilidir.

Evdeki yatılı bebek bakıcı hizmetinin önemi;

1991 yılından beri, resmi ve yasal mevzuatlara uygun, kurumsal bebek bakıcı danışmanlığı olarak, doğru desteği vermekteyiz. Amacımız size, bebek bakıcı hizmeti vermek dışında, doğru bir bebek bakıcı danışmanlık firması öncülüğünde, en doğru ihtiyacınızı belirleyip, en doğru bakıcıyla eşleşmenizi sağlamak. Ayrıca evde gündüzlü bebek bakıcısı çalıştırmak ile evinizi ve tüm özel hayatınızı açtığınızın farkındayız.

Aklınıza ilk gelen şey, evinize aldığınız bu kişinin güvenilir ve dürüst bir insan olması olarak düşündüğünüzü biliyoruz. Bu noktada, önce canınızı, sonra evinizi emanet edeceğiniz gündüzlü bebek bakıcısını size sunarken, tüm endişelerinizi anlıyor ve empati yapıyoruz.

Evdeki bebek bakıcım, gündüzlü mü olmalı? diyen ve eve gündüzlü bebek bakıcı hizmetini, çalıştığı için veya hayatını kolaylaştırmak istediği gibi, birçok sebeple isteyen aileler olabilirsiniz. Tüm bakıcı ihtiyaçlarınız için, doğru yönlendirme ve doğru hizmet için bizi hemen arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Uzmanı
Güldan ŞAHBAZ
20.05.2019

Güldan ŞAHBAZ

Yazar - İnsan Kaynakları Yöneticisi.
İnsan Kaynakları üzerine 22 yıldır profesyonel iş hayatının içerisinde bulunan yazarımız, halen Berkay Danışmanlık İK firması İnsan Kaynakları Yöneticisi ve Kurucu ortağıdır. Aynı zamanda iki kız çocuğu annesidir.

Yazımızı Paylaşmak için;
Yorum Yapılmamış

Bir Yorum Yaz

Referans Mektuplarımızı ve Tüm Referanslarımızı inceleyebilirsiniz.