Çalışan annelerin bebek bakıcısı ihtiyacı

Sevgili çalışan annelerimiz, yoğun çalışan annelerin bebek bakıcısı ihtiyacı yazımızda, iş hayatının yoğun temposundaki annelerin, işinin ne kadar zor olduğunu, annelik ile iş kadınlığını bir arada yürütürken, her aşamada desteğe ihtiyaçları olduğunun, altını çizmek için bu yazımızı sizlerle paylaşmak isteriz.

Çalışan annelerin bebek bakıcısı ihtiyacı

Öncelikle belirtmek isterim ki, bende iki kızımı bebek bakıcısı ile büyüten ve yoğun çalışan bir anneyim. Anneliğin yaşattığı manevi doygunluğu ve hazzı hiç bir iş veya kariyer veremez. Fakat anneler olarak, sağlam bir gelecek kaygısı, yıllardır alınan eğitim ve meslek aşkı gibi bir çok etken, çalışan anne olarak bizleri daha mutlu anneler kılmaktadır.

Çalışan annelerin bebek bakıcısı ihtiyacı

Yoğun çalışan annelerin bebek bakıcısından öncelik beklentilerini şöyle sıralayabiliriz;

*Bebek bakımını gerçekten severek yapan ve kendi çocuğu yerine koyabilen, merhametli, vicdanlı, anaç ve güvenilir bebek bakıcı ile çalışmak.

*Bebeğin ayına ve yaşına göre gelişimini, sağlıklı bir şekilde yürütüp, yönetecek, sorumluluk sahibi bebek bakıcısı ile çalışmak.

*Bebeğini gözü arkada kalmadan emanet edebileceği, bebeğin gereksinimlerini bilen ve günlük bakımdaki rutinini, direktifler alarak uygulayabilecek, uyumlu ve tecrübeli bebek bakıcısı ile çalışmak

*Uzun vadeli çalışabilecek, bebek bakıcılığını hayatına meslek olarak oturtmuş, inisiyatif kullanabilecek, sakin ve sabırlı bebek bakıcısı ile çalışmak

*Bebeğin beslenmesinden, zihinsel ve bedensel gelişimine kadar, bütün detaylara önem veren, bebekle kaliteli vakit geçirebilecek bilinçte bir bebek bakıcısı ile çalışmak

*Bebeğin hijyenine ve kendi kişisel temizliğine dikkat edebilecek, akıllı ve profesyonel bebek bakıcısı ile çalışmak

Yoğun çalışan anneler, yatılı bebek bakıcısı ile mi yoksa gündüzlü bebek bakıcısı ile mi çalışmalı ?

Bu önemli ve can alıcı detay en baştan, anne babanın çok iyi düşünerek, en baştan vermeleri gereken çok önemli bir karardır. Bizler 28 yıllık kurumsak bebek bakıcısı danışmanlık şirketi olarak, bu kararın verilmesinde ki en önemli iki etkeni sizlere belirtmek isteriz.

1.si; anne ve babanın işteki çalışma mesailerinin, gündüzlü bebek bakıcısı çalıştırma mesailerine uygun olması ve yoğun iş seyahatlerinin olup olmadığıdır. Eğer, uzun mesai saatlerinde ise, bu durum gündüzlü bebek bakıcı ile uzun vadede yıpratıcı olacaktır. Gündüzlü bakıcılar çok sık esnek saatlerde çalışamazlar. Çünkü ekendi aile hayatlarının sıkıntıya girmesini istemezler.

2.si; Yatılı bebek bakıcısı bütçenizin, tecrübeli bebek bakıcısı çalıştırmaya yeterli olmasıdır. Yatılı bakıcılar, gece ve gündüz destek verdikleri için, size çok daha faydalı olacaktır. Akşam eve geç kaldım telaşı olmadan ve evinizde dinlenmek için vakit bulacağınız olanaklar sağlar. Fakat yatılı bakıcıların istedikleri ücretler, gündüzlülerden daha fazla olduğu için, bütçeniz bu duruma yeterli olması gerekir.

Yoğun çalışan anneler için, bebeklerini emanet edecekleri güvenilir bebek bakıcısı ile çalışmak can alıcı bir önem taşır. Aklı evde kalmayacak şekilde, güvenle çalışabilecekleri, profesyonel bebek bakıcısı için, bizler 28 yıllık bebek bakıcısı firması olarak, en iyisi bizi arayın diyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Uzmanı
Güldan ŞAHBAZ
10.06.2019

Güldan ŞAHBAZ

Yazar - İnsan Kaynakları Yöneticisi.
İnsan Kaynakları üzerine 22 yıldır profesyonel iş hayatının içerisinde bulunan yazarımız, halen Berkay Danışmanlık İK firması İnsan Kaynakları Yöneticisi ve Kurucu ortağıdır. Aynı zamanda iki kız çocuğu annesidir.

Yazımızı Paylaşmak için;
Yorum Yapılmamış

Bir Yorum Yaz

Referans Mektuplarımızı ve Tüm Referanslarımızı inceleyebilirsiniz.