Bebek bakımına referanslı bebek bakıcısı

Her anne babanın, bebek bakıcısı aramaya başladığında, araştırma listesinin en başında, bebek bakımına referanslı bebek bakıcısı arıyoruz maddesi yer alır. Bu öncelik, bir güvence ve emniyet görevi gördüğü için, bebek bakıcısı ajanslarının da olmazsa olmazlarının başında gelmesi gerekir.

Bebek bakımına referanslı bebek bakıcısı

Referans bir sağlamadır, referans bir sorumluluk verme adımıdır, referans güven duymanın başlangıcıdır. Bu nedenle referanslı bebek bakıcısı ile çalışmak, ailelerin bebeklerini bu işi bilen ve daha önce yapmış kişilere teslim etmek istemeleridir.

Referanslı bebek bakıcısı ile çalışmak neden önemli;

18 yıllık bebek bakıcısı ajansı, insan kaynakları uzmanı olarak,

‘’Referans bebek bakıcısının aynasıdır’’ diyorum ve anne babaların, referansı olmayan, çok sık iş değiştiren, çalıştığı ailelerden defalarca sorunlar yaşayarak ayrılan, türlü nedenlerden dolayı referansına ulaşılamayan, bebek bakıcıları ile asla çalışmayın diyorum. Bebek bakıcılığı bir meslektir ve her meslekte olduğu gibi, istikrar ve referansın geri bildirimi altın değerindedir. Keza, sizler can emanet ediyorsunuz, anne baba olduktan sonra, bütün önceliğiniz bebeğinizin güvenliği olduğu, hayatınızın en önemli gerçeğidir.

Etraftan, eşten dosttan tavsiye edilen kişilere güvenmek daha kolay gelir, fakat işi yapabilirlik ve profesyonel olmakta çok önemlidir. Tanıdıkla bulunan bebek bakıcıları, size güvenilir gelebilir, ancak bebeğinize sizin isteklerinize uygun kural ve davranışlarda bakıp bakamayacağı da çok önem arz eder. Bu nedenle, tanıdıkla ve çevreden bebek bakıcısı ararken, bebek bakımına referanslı bebek bakıcısı arıyoruz koşulunu koymayı asla ihmal etmeyin.

Referanslı bebek bakıcısı ararken nelere dikkat etmelisiniz;

  • Daha önceki çalıştığı ailelerin, iletişim bilgilerini verip vermediğine
  • Daha önceki çalıştığı ailelerde, çalışma süreleri ve ayrılma nedenlerine
  • Bebek bakımı sorumluğu aldığı ailede, hangi şartlarda, mesailerde çalıştığına
  • Bebek bakarken, bebekten arta kalan zamanlarda, hangi sorumlulukları alabileceğine
  • Daha önce, yatılı bebek bakıcısı mı? gündüzlü bebek bakıcısı mı? deneyimlerine sahip olduğuna
  • Bebek bakıcılığı mesleğini severek yapıp yapmadığına ve bu işe ihtiyacı olan, geçimini bu işle sağlayan bir yaşamının olup olmadığına
  • Bebek bakıcısının aile, kültür ve yaşam düzeninin sizlere ne kadar uygun olup olmadığına
  • Daha önceki çalıştığı ailelerde ne kadar uzun ve kalıcı çalışıp çalışmadığına

Bebek bakımına referanslı bebek bakıcısı

Bizler, 28 yıllık bebek bakıcısı danışmanlık firması olarak, bebek bakımına referanslı bebek bakıcısı arıyoruz diyen tüm ailelerin, endişe ve beklentilerini bilerek, iş ahlakı ve vicdanı ile hizmet vermekteyiz. Bu konuda size yardımcı olabilmemiz için, ihtiyaç duyan tüm anne ve babalara, bizi arayın diyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Uzmanı
Güldan ŞAHBAZ
01.07.2019

Güldan ŞAHBAZ

Yazar - İnsan Kaynakları Yöneticisi.
İnsan Kaynakları üzerine 22 yıldır profesyonel iş hayatının içerisinde bulunan yazarımız, halen Berkay Danışmanlık İK firması İnsan Kaynakları Yöneticisi ve Kurucu ortağıdır. Aynı zamanda iki kız çocuğu annesidir.

Yazımızı Paylaşmak için;
Yorum Yapılmamış

Bir Yorum Yaz

Referans Mektuplarımızı ve Tüm Referanslarımızı inceleyebilirsiniz.