Bebek bakıcısı ile uyum yakalamak neden önemli ?

Sevgili okurlarımız, bebeğinizi emanet ettiğiniz, bebek bakıcısı ile uyum yakalamak neden önemli, şeklinde vurgulayarak, üzerinde durmamız gereken hususları ve tavsiyelerimizi, siz değerli annelerle paylaşmak için kaleme aldık.

Bebek bakıcısı ile uyum yakalamak neden önemli ?

Bebek bakıcısı ile uyum yakalamak neden önemli ?

Bebek bakıcısı ile samimiyetin, mesafenin dozunu iyi ayarlamak ve yüz göz olacak kadar yakınlaşmamak gerekir. Bu öneri, her iki taraf için oldukça suistimale açık ve yıpratıcıdır.

Bebeğin bakımıyla ilgili her şeyi, bilmek istemeniz çok önemlidir. En baştan, bebek bakıcısını işe alırken, bu konudaki tutumunuzu, kurallarınızı ve beklentilerinizin altını çizerek net anlatmalısınız. Bebeğe karşı uygulanacak, her yeni durumun önceden danışılması gerektiğini bilen, profesyonel bebek bakıcısı ile çalışmalısınız. Ayrıca bebek bakıcısından not defteri veya ajanda tutmasını talep edebilirsiniz. Özellikle, bebeğin günlük rutinini takip etmeniz ve en önemlisi hastalık dönemlerinde, bu yöntem sizi asiste edecektir.

Her annenin babanın öncelikleri vardır;

Önceliğiniz eğitim ve zihinsel gelişim ise, eğitimli bebek bakıcısı ile çalışmalısınız. Fakat uzun yıllardır bebek bakıcılığı yapan ve kaliteli ailelerde, alaylı olarak kendini geliştiren, çok donanımlı ve referanslı bebek bakıcıları olduğunu unutmamak lazım.

Yaşam koşullarınıza göre, bir bebek bakıcısı ile çalışmayı tercih etmelisiniz. Çalışan aile veya yoğun hayatı olan aileler iseniz, seyahatleriniz, iş temponuz, mesai saatleriniz, sosyal hayatınız, aile büyükleri olağanız olmayışı gibi birçok etken, sizin en başta yatılı bebek bakıcısı mı ? gündüzlü bebek bakıcısı mı ? kararınızı doğru vermeniz gereken en önemli unsurlar olmalıdır.

Bebek bakıcınız ile kimyanız uyuşmalı;

Her anne ve baba, kendine has bebek yetiştirme tarzına sahiptir. Yaşam tarzı, kültürel etkenler, gelenek- görenekler, düşünce tarzı gibi konularda, aynı doğrularda buluşabileceğiniz mantıkta, güvenilir bebek bakıcısı olması çok önemlidir. Kendi dominant yapınız veya yumuşak duygusal yapımıza uygun, bir bakıcı olması, uzun vade de iki tarafı yıpratmayacak, anlayış çerçevesi içerisinde bir bebek bakıcı – işveren ilişkisi yaşamanızı sağlar.

1991 yılından bu zamana kadar, profesyonel bebek bakıcısı şirketi olarak, bakıcı seçmekteki en önemli kriterler hakkında, sizlere ışık tutmaya çalıştık. 2 çocuğumu bebek bakıcısı ile büyüten ve 17 yıldır bebek bakıcısı ajansında İnsan Kaynakları yöneticisi olarak, çalışan bir anne olarak, bebek bakıcısı ile uyum yakalamak neden önemli?  biliyor ve en iyi bebek bakıcısı için bizi arayın diyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Uzmanı
Güldan ŞAHBAZ – 15.06.2020

Yazımızı Paylaşmak için;
Yorum Yapılmamış

Bir Yorum Yaz

Tüm Bebek Bakıcısı Branşları Arasında İhtiyacınız Olan Bakıcıyı Hemen Bulun!
error:
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?