Bebek Bakıcısı Ajansları

Bebek sahibi olacak olan veya olmuş olan anne babalar, bebeklerini, gözleri arkada kalmadan, emanet edebilmek için, ellerinden geleni yaparlar. Bunun içinde, en iyi bebek bakıcısına ulaşabilmek amacıyla, bebek bakıcısı ajansları ile iletişime geçerler. Bu haftaki yazımızda, güvenilir ve referanslı bebek bakıcısı bulmanın, en emin adımlarını atmanız için, bebek bakıcı danışmanlık hizmeti almadan önce, nelere dikkat etmelisiniz, bilgiler sunmak istiyoruz.

Bebek Bakıcısı Ajansları

Bebek bakıcısı ajanslarından, bakıcı adayı ile ilgili neler talep edilmeli?

Güvenlik ve kimlik taraması;

  • Türk bebek bakıcısı ise, sabıka kaydı ve ikametgah(güncel)
  • Yabancı bebek bakıcısı ise, oturma izni olmalı, yani ikametgah izni belgesini istemelisiniz.
  • Bebek bakıcısının aile yapısı, kültürü ve bakmakla yükümlülüğü olan kişi veya kişilerle ilgili bilgileri istemelisiniz.
  • Daha önceki ailelerde kaç yıl çalıştığı, bebeği kaç aylıktan aldığı, neden işten ayrıldığı, hangi beklentileri karşılayabileceğini anlayabilmek için, referanslarını arayabilirsiniz.

Bakıcı Ajansı ;

Bakıcının fiziksel durumu, kronik rahatsızlığının olup olmadığı, düzenli kullandığı ilaçlarının olup olmadığını sorgulamalıdır. Ayrıca anne babaya, bebek bakıcısından, işe başlamadan evvel bulaşıcı hastalıklar testlerini isteyebileceklerini hatırlatmalı ve bu konuda aileye ön ayak olmalıdır. Genellikle bu durumlarda, bu testlerin ücretini işveren aileler karşılar.

Bebek bakıcısı Danışmanlık Ajansları, anne babanın önceliklerine uygun aday bulmalıdır;

  • Her ailenin bebek bakıcısından beklentisi, güvenirlik, tecrübe ve referanstır. Fakat, bunların sonrasında, başka ek beklentiler de isteyebilir.

Örneğin; Eğitimli bebek bakıcısı, profesyonel bebek bakıcısı gibi. Bu tarz donanımları talep eden ailelerin, beklentilerinin boyutlarını bilerek hizmet veren bir bakıcı ajansı olmalıdır.

Bebek Bakıcısı Ajansları

29 Yıllık, Bakıcı Danışmanlık Firması olarak;

Yolumuza, önce güven, sonra hizmet diyerek çıktık ve halen kurumsal bir çizgide devam ediyoruz. Bir anne ve babanın, kalbinden ve aklından geçenlerin; güvenilir bebek bakıcısı arıyorum, tecrübeli bebek bakıcısı arıyorum, profesyonel bebek bakıcısı arıyorum, eğitimli bebek bakıcısı arıyorum gibi beklentiler olduğunu biliyoruz. Bebeğinizi, sizlerin vekili olarak sahiplenecek, uzun vadeli ve uyumlu çalışabileceğiniz bebek bakıcısı arıyorum diyorsanız, bizi arayın.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

Güldan Şahbaz-16.04.2021

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşmak için;
Yorum Yapılmamış

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.

Tüm Bebek Bakıcısı Branşları Arasında İhtiyacınız Olan Bakıcıyı Hemen Bulun!
error:
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?