Bebek bakıcılığı mesleği

Bebek bakıcılığı mesleği, yeni doğan, 0-3 yaş arası bebek bakımını, hayatına meslek olarak oturtmuş, bebek bakımında yıllara dayanan tecrübe ile, edindiği referanslarla, işinde ustalaşmış ve kendini güven temelinde ispatlamış, ruhunda bebek sevgisiyle beslenen kadınların mesleğidir bebek bakıcılığı …

Bebek bakıcılığı mesleği, en çok çalışan anne babaların ihtiyacı olduğu için, ağır bir sorumluluk ve beceri gerektiren bir meslektir. Her anne ve babanın öncelik beklentisi, bebeğini gözü arkada kalmadan emanet edip, bebeğini en az onlar kadar koruyup, sevecek bir bebek bakıcısı ile yol almaktır.

Bebek bakıcılığı mesleği

Bebek bakıcılığı mesleği nin hayatımızdaki önemi;

Bebek bakıcılığı mesleği, çok özel insanların yapabileceği bir meslektir. Bu meslek sadece eğitim veya anne olmakla birlikte kazanılacak bir meslek değildir. Bunlar, bebek bakıcılığı mesleğinin ayrılmaz parçalarıdır.

Anne olmak, empati yapmayı, eğitimli bebek bakıcısı olmak ise, mesleğini değerli bir elmas gibi parlatacak özellikleri almanızı sağlar. Bütün bunların yanı sıra, bazı erdemleri içinde barındıran, bebek bakıcılığı mesleği, sonsuz sabır ve sevgi içeren, manevi özellikleri de barındıran bir kadın olmaktan geçer.

Bebek bakılığını layıkıyla yapan, güvenilir, bunu meslek olarak gören, hayatını bununla kazanıp, bu işe ihtiyacı olan, evinin geçimini bununla sağlayan, emekçi kadınların mesleğidir bebek bakıcılığı. Anne ve babaların tek istediği budur aslında, karşılıklı dürüstlük ve güven içerisinde, bebeğini büyütecek, ailenin bir parçası olarak, onları sahiplenecek, koruyup kollayacak emin eller.

Bizler, 28 yıllık bebek bakıcısı ajansı olarak, ne istediğinizin farkında olan anneleriz, hemde çalışan anneler. Çalışan anneler diyorum, çünkü, evde olan anneler kadar, bebeğimize zaman ayırıp, gözlemci olma şansımız yok. Bu nedenle, önce güven, sonra hizmet, en önemli ilkemizdir.

Siz; bebek bakıcısı arıyorum diyen anne ve babalara; bebek bakıcılığı mesleğini; her anlamda taşıyan bakıcılarla aranızda köprü olabilmemiz için, bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Uzmanı
Güldan ŞAHBAZ
24.06.2019

Güldan ŞAHBAZ

Yazar - İnsan Kaynakları Yöneticisi.
İnsan Kaynakları üzerine 22 yıldır profesyonel iş hayatının içerisinde bulunan yazarımız, halen Berkay Danışmanlık İK firması İnsan Kaynakları Yöneticisi ve Kurucu ortağıdır. Aynı zamanda iki kız çocuğu annesidir.

Yazımızı Paylaşmak için;
Yorum Yapılmamış

Bir Yorum Yaz

Referans Mektuplarımızı ve Tüm Referanslarımızı inceleyebilirsiniz.