Anne Yardımcısı, Bebek Bakıcısı

Sevgili annelerimiz, bebek bakıcısı sadece çalışan annenin değil, evdeki annenin de ihtiyacıdır. Anne yardımcısı bebek bakıcısı evdeki annelerin de işinin zor olduğunu, anneliğin hayatın her aşamasında destek istediğinin altını çizmek için bu yazımızı sizlerle paylaşmak isteriz.

Anne Yardımcısı, Bebek Bakıcısı

Yeni doğum yapacak anne adayları için bebek bakıcısı anne yardımcısı ihtiyacı;

Yeni doğum yapacak anne adayları, heyecan kadar endişe de taşıyabilir. Karşılarında bilmedikleri bir cennet bahçesinin kapısı aralanmak üzereyken, acaba bebeğime iyi bakabilecek miyim?, acaba bebeğime yetebilecek miyim?, kendime zaman hiç ayıramayacak mıyım?, sütüm gelecek mi?, bebeğim için en iyisini yapmak istiyorum, başarabilecek miyim? gibi bir sürü soru akıllarından geçer, durur. İşte tam bu noktada, size bilinçli bir elin desteği çok çok önem taşır ve sizi doğru anlayıp, sizinle birlikte doğru hareket edip, profesyonelce bir ilişki içinde, tecrübeli bebek bakıcısı ile çalışmak, hem ruhunuza hemde bedeninize iyi gelecektir.

Yeni doğum yapmış anneler için bebek bakıcısı ihtiyacı;

Yukarıda bahsettiğimiz aşamalardan sonra, kimi anne adayları daha doğum yapmadan bebek bakıcısı arıyorum der ve bu işi doğumdan sonraya bırakmaz. Kimi anneler de, doğum sonrası, aşırı uykusuzluk, bedensel yorgunluk, kendine hiç zaman ayıramamak ve özel işlerini halletmeye zaman bulamadıkları için, güvenilir bebek bakıcısı ile çalışmak isterler. Ayrıca bu aşamada önemli bir etken de, annene veya babaanne gibi desteklerin olmamasından da kaynaklanabilir. Ayrıca hele de, başka çocukları olan anneler için, bu kaçınılmaz bir gereksinim haline gelir. Çünkü diğer çocuk veya çocuklarının da anne sevgisine ve zamanına oldukça ihtiyacı vardır ve b ihtiyaç hiç bitmez. Kimi zaman yeni öğrenmeye başlayan, okula giden çocukları varsa, annenin profesyonel bebek bakıcısı desteği alması mecburiyet haline gelir.

Çalışmayan anneler için, anne yardımcısı bebek bakıcı (sağ kol)

Anne yardımcısı bebek bakıcı, tam anlamıyla sadece bebek bakıcısı niteliğinde hariç, anneye ev işlerine yardımcı bakıcı niteliğinde çalışır. Örneğin, annenin bebekle ilgilendiği vakitlerde, yemek, evi derlemek toparlamak, diğer çocuklar varsa okuldan karşılamak gibi, evin ablası veya evin teyzesi niteliğinde, anne yardımcısı olarak hizmet verirler. Anne yardımcısı bakıcı, annenin sağ kolu niteliğinde destek verir ve anneye evle ilgili destekler de verir. Bu durum, çalışmayan anneler için, çok önemli ve daha tercih edilen bir yardım şeklidir. Ayrıca çalışmayan anneler için, bir evi çekip çevirmek, eşe ve varsa diğer çocuklara yetmek, hergün bitmeyen ev işleri ile boğuşmak, alışveriş yapmak gibi birçok görevleri konusunda da, aslında evde daha yorucu mesailerde çalışan hanımlardır çalışmayan anneler…

Çalışmayan anneler için, ev ve çocukları bütün hayatlarıdır. Kendi ruh sağlıkları ve bedensel dinginlikleri için, bizler 28 yıllık bebek bakıcısı ajansı olarak diyoruz ki,  bebek bakıcısı sadece çalışan annenin değil, evdeki annenin de ihtiyacıdır…

Referanslı bebek bakıcısı arıyorum diyorsanız, siz en iyisi bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Uzmanı
Güldan ŞAHBAZ
27.05.2019

Güldan ŞAHBAZ

Yazar - İnsan Kaynakları Yöneticisi.
İnsan Kaynakları üzerine 22 yıldır profesyonel iş hayatının içerisinde bulunan yazarımız, halen Berkay Danışmanlık İK firması İnsan Kaynakları Yöneticisi ve Kurucu ortağıdır. Aynı zamanda iki kız çocuğu annesidir.

Yazımızı Paylaşmak için;
Yorum Yapılmamış

Bir Yorum Yaz

Referans Mektuplarımızı ve Tüm Referanslarımızı inceleyebilirsiniz.