2022 bebek bakıcısı fiyatları

Bebek bakıcısı danışmanlık firması olarak, uzun yıllara dayanan bilgi ve birikimlerimizle, güvenilir ve referanslı bebek bakıcısı portföyüne sahibiz. 31 yıldır, kurumsal olarak, evde bebek bakıcısı hizmeti vermekteyiz. Bu haftaki yazımızda, sizlere, 2022 bebek bakıcısı fiyatları ile ilgili, ortalama ücret bilgilerini paylaşmak istiyoruz.

2022 bebek bakıcısı fiyatları

Bebek bakıcısı fiyatları 2022

Aklınızdaki ve hedefinizdeki bebek bakıcısının, tecrübesi, eğitimi, referansı ve beklediğiniz sorumluluklar, bebek bakıcı ücretini etkilemektedir. Bebek bakıcısının donanımı ve sahip olduğu deneyimler, bebek bakıcı ücretini değiştirebilir. Ücreti etkileyen en önemli konulardan biri, bebek bakıcısının yatılı bakıcı yada gündüzlü bakıcı olmasıdır. Yatılı bakıcılar, gündüzlü bakıcılardan daha fazla ücretlerdedir.

Deneyimin ücrete etkisine gelirsek;

Örneğin; bebek bakıcılığını 2 senedir yapan bir bebek bakıcı ile, 5 senelik veya 10 senelik tecrübeye sahip bebek bakıcısı ücretleri aynı değildir. Yenidoğan grubunda bebek ise, yani 0-6 ay veya 6-12 ay arasında ise, kesinlikle daha önce, bu aylardaki bebeğin bakım sorumluluğunu almış, tecrübeli bebek bakıcısı olmalıdır.

Şimdi sizlere tecrübeye göre, ortalama olarak, 2022 bebek bakıcı fiyatlarını aktaralım;

  • Tek bebekli aileler için, 1,5 -2 – 3 yıl arasında yatılı bebek bakıcısı fiyatı, 8000 tl ile 13.000 tl arasında değişir.
  • 2 yada 3 bebekli, 4 bebekli veya ikiz bebek bakımı sorumluluğu var ise, yoğun ev hayatı olan bu tarz ailelerde, bebek bakıcıları ücretleri, karşılıklı konuşulur. İşin yoğunluğuna göre, ne kadar ücret istediğini bakıcı belirtir.
  • 2022 Dadı ücretlerine gelirsek, dadının eğitimli olması, bazı sertifikalara sahip olması, kaç yıldır bu işi yaptığı, profesyonel bebek bakıcısı olması gibi özelliklere göre fiyatlar değişmektedir. Ücret kısmını dadılar ile karşılıklı görüşürsünüz.
  • Çalışmayan ve ev hanımı anne iseniz, daha çok ev işlerinde yardımcı olan, gerektiğinde çocuğunuzu bırakabileceğiniz, anne yardımcıları ile, 8000 TL’den başlayan ücretlerde görüşebilirsiniz. Yine bu noktada, evinizin büyüklüğü ve kaç kişilik aile olduğunuza bağlı olarak, tecrübe ve referansa bağlı ücret artabilir.

 

 2022 gündüzlü bebek bakıcı maaşları araştırmanızda;

  • Bebeğiniz, 0-3 yaş arasında ise, bebek bakımı için, kesinlikle daha önce, bu yaş grubu bebekli bir aile de çalışmış, bebek bakıcısı olmasını öneriyoruz.
  • Bebek bakıcısının, çocuk gelişimi mezunu olmasını veya bazı bebek gelişimi sertifikalarına sahip olmasını isterseniz, bu tarz eğitimli bebek bakıcı fiyatları karşılıklı görüşülür. Çünkü, çoğun durumu, çalışma saatleri ve çalışma şekline göre ücret miktarı değişir.
  • Gündüzlü bebek bakıcıları, öncelik bebeğin bakımı olmak koşuluyla, ailenin yemek ve günlük toparlama işlerine destek verebilir. En önemlisi, daha önce çalışmış, referanslı bebek bakıcısı olmaktadır.

2022 gündüzlü bebek bakıcısı ücretleri ise, 5500- 6500 TL aralığında, tecrübeye göre değişmektedir. Çalışma saatleri ve haftanın 5 günü veya 6 günü olmasına bağlı olarak fiyatlar değişmektedir. Bu ücretlere yol parası dahil olabilir veya artı yol parası istenebilir.

Yabancı bebek bakıcısı fiyatları ise, yatılı 8000 TL ile 13.000 arasında, tecrübe, eğitim ve referansa göre değişmektedir.

 

2022 bebek bakıcısı fiyatları

Önemli!!

Bakıcıdan, esasta bebek bakımı ağırlıklı hizmet mi, yoksa daha çok ev işlerine yardımcılık mı bekleniyor, bu durum ihtiyacın temelini belirliyor. Komple evin temizliğini yapan kişiler, ev işlerine yardımcı veya anne yardımcısıdır. Bu tarz yardımcılar, daha çok ev işlerinde referans verebilen çalışanlardır. Bir kişi, hem çok iyi bir bebek bakıcı, hem de çok iyi bir ev işlerine yardımcılığı bir arada yapamaz. Anne babalar, önceliklerini belirleyerek, doğru adayla yola girmelidir. Doğru aday da, doğru referans demektir. Bebekli aileler için, çocuğun iyi bakılması öncelik olmalı, bakıcı zamanı olursa ve çok abartılmadan, günlük ev işlerine destek olmalıdır.

30 yıllık bebek bakıcısı danışmanlık şirketi olarak, bilgi ve deneyimimizle, 2022 bebek bakıcısı fiyatları konusunda, daha fazla detaylı bilgi almak isteyen ailelerimize, bizi arayın diyoruz.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

GÜLDAN ŞAHBAZ -11.02.2022

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşmak için;
Yorum Yapılmamış

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.

Tüm Bebek Bakıcısı Branşları Arasında İhtiyacınız Olan Bakıcıyı Hemen Bulun!
error:
Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?